Fava · Taptaze Kuru Bakla Meze

Fava ile her masada sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Mideyi rahatlatan bir aperatif olduğu için tüm yemeklerle ve keyif masalarında müdavimlerimiz sıkla tercih ediyor.

Bakırköy ve çevresinden (Ataköy, Yenimahalle, İncirli, Osmaniye) hemen sipariş verebilirsiniz!

82.50

Toplam
Tercihler
Genel Toplam
Stok kodu: MEZEM10001 Kategoriler: , , Etiketler: , , , , ,

Açıklama

Taptaze Kuru Bakla Fava

Fava, Ege ve Yunan mutfağının kuru baklayla hazırlanan özel mezesidir. Protein bakımından zengin olan Fava mideyi rahatlattığı için et yemeklerinde, balıklarla ve keyif masalarında meze olarak tercih edilir.

Fava denilince akan sular durur. Hele ki soğan, dereotu ve zeytinyağı üçlemesiyle sunulmuşsa keyfinize diyecek kalmaz. Limon sıkarak lezzetine lezzet; keyfinize keyif katarsınız. Kimi zaman tek bir fava mezesi; gecenizi güzelleştirmeye yeter. Bakla bakla olalı hiç bu kadar lezzetli olmamıştır. serzenişleri kulaktan kulağa yayılır.

Fava hem tok tutar hem de iştah açar; tam doyduğunuzu düşünürken bir lokma fava ile gece yeniden başlar. Fava insanı kendine getirir; yoğun tadı ile lezzet katmanlarını keşfettirir.

Fava masaya karıştırılmadan gelmelidir; kırmızı soğan, dereotu ve zeytinyağı üzerinde durmalı, karıştırma zevki yiyene bırakılmalıdır. Fava yanında limonla servis edilmelidir; yine sıkımı tercihe bırakılmalıdır. Fava mezelerin en ahenklisidir. İçeriğindeki tüm malzemeler karıştığı anda ortaya büyülü bir lezzet çıkar

Zeytinyağlı Geleneksel Meze Fava

Osmanlı Saray mezelerinden olan zeytinyağlı olarak tercih edilir. Zeytinyağı kültürünün Akdeniz de geliştiğini ve Ege’nin mezeler konusunda ilerlediğini biliyor.

Mezeköy olarak zeytinyağı ve tüm malzemelerimizi en taze, en organik şekilde seçiyor ve sizin için mezeleri hazırlıyoruz.

Fava Mezeköy’de Nasıl Hazırlanıyor?

Bol ıslatılan baklalar, bekledikçe güzelleşir midenize iyi gelir. Fava haşlanmış kuru baklaların, soğanla ve zeytinyağı yaratıcılıkla daha da güzel oluyor.

İştah açan mezenin içinde;

  • İç Bakla,
  • Sızma Nazilli Zeytinyağı,
  • Soğan,
  • Demet Dereotu,
  • Limon Suyu
  • Maydanoz

Soğumadan servis edilecek bu mezeyi sizin için hazırladık. Size sipariş etmek kaldı, tadından yenmeyecek mezeleri Bakırköy ve çevresinden hemen sipariş verin.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Fava · Taptaze Kuru Bakla Meze” için yorum yapan ilk kişi siz olun